רוץ ילד: הספורט שיוציא את הילד שלכם מהסמארטפון.
בהתחלה זה יהיה קשה, אבל מהר מאוד גם הוא יבין את היתרונות. אז למה כדאי לילד שלכם להתחיל לרוץ כבר עכשיו?

כל מי שמקפיד על אימוני ריצה קבועים וגם למד ליהנות מהם, ודאי שאל את עצמו לא פעם: למה לא התחלתי לרוץ בגיל צעיר יותר? גם אם מדובר בשאלה רטורית, התשובה עליה היא חד משמעית: אם ריצה היא ספורט מהנה וחיוני כל כך, הגיע הזמן שגם הדור הצעיר ייכנס לכושר. אלא שהמציאות מורכבת יותר: לנתק את הילד מהסמארטפון או מהפלייסטיישן היא משימה כמעט בלתי אפשרית. 
הבשורות הטובות הן שילדים הם רצים מטבעם וכל אחד מהם ישמח לשחרר אנרגיה לפחות פעם ביום. אבל הטיעון הזה לבדו לא יכול לגרום להם לחזור על כך באופן קבוע. אין הורה שלא מכיר את רפרטואר התירוצים המפואר של ילדיו, וכעת הגיע הזמן להתמודד איתו. בעזרתנו. הנה 6 סיבות לשכנע את הילד שלך להיכנס לכושר כבר עכשיו.

 

1. ריצה מעלה את רמת האנרגיה בגוף: אחת הסיבות לעצלנות וחוסר החשק של ילדים היא ירידה ברמת האנרגיה. רצים בוגרים יודעים זאת היטב: אתה עייף כי אתה לא רץ ולא ההיפך. גם ילדים צריכים לשנן את המשפט הזה אם הם מחפשים אלטרנטיבות לבהייה האינסופית במסכים. כדי לקבל הוכחה לתרומת הריצה לגוף ולנפש, די להביט בילדים רצים או משחקים בכדור כדי לראות את פרצי האנרגיה והשמחה שנלווית לשחרור הורמון הסרוטונין במוח.

2. ריצה משפרת את הביטחון העצמי: לא רק גופם של רצים חסין וחזק יותר, גם מוחם לומד להתמודד מול אתגרים וקשיים בצורה מיטבית. הדבר לא שונה אצל ילדים. ריצה משפרת את יכולות התיאום ומלמדת לעשות שימוש נבון בכוח ובתנועות הגוף. היתרון הגדול הוא שכל ילד יכול להתקדם בקצב וביכולת שלו בהתאם ליעדים שהציב לעצמו.

3. ריצה תורמת לבריאות טובה יותר: ריצה מסייעת לילדים לא רק מאושרים יותר, אלא גם בריאים יותר, זאת על ידי יעילות אספקת החמצן למערכות הגוף ושיפור יכולות הסיבולת של הלב והריאות. זאת, עוד לפני השמירה על משקל גוף תקין ועליית מסת השרירים. בנוסף, ריצה מחסנת את הגוף ומסייעת במניעת הידבקויות במחלות ווירוסים.

4. ריצה הופכת ילדים לחברותיים יותר: אימוני ריצה מציבים אמנם כל רץ להתמודד עם עצמו, אבל מהר מאוד מגיעה המסקנה הנחרצת: קל ונכון יותר לרוץ יחד. לא מדובר רק באתגר התחרותי, אלא בעיקר לרוח הקבוצתית. ילדים שמתאמנים בקבוצות ריצה מתקדמים בקצב גבוה יותר וכמובן: זוכים למסגרת תומכת ומעודדת שמסייעת ברגעים קשים.

5. ריצה משפרת את יכולת הלמידה: מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מצאו שאימונים אירוביים מעלים את רמת החלבון Cathepsin B שמעודד צמיחת תאים במוח. לפיכך, אין זה פלא שילדים שרצים בקביעות מסוגלים לזכור ולהתרכז למשך זמן רב יותר. המסקנה המתבקשת היא שאם הילד שלכם מתקשה להתמקד בשיעורים – פשוט שלחו אותו לרוץ.

6. ריצה מסייעת לענפי ספורט אחרים: לא חייבים לרוץ כדי להשתתף בתחרות ריצה. השתתפות פעילה באימוני ריצה מהווה בסיס מצוין להשתתפות בענפי ספורט אחרים כמו כדורגל, כדורסל, כדורי יד, טניס ואפילו גלישת גלים. ריצה משפרת את הסיבולת והופכת כל תחביב ספורטיבי למהנה יותר.

רוצים ללמוד עוד על ריצת ילדים? כנסו לאתר, השאירו פרטים , ואנו נשמח לחזור ולספר לכם מדוע הילדים שלכם צריכים להצטרף אלינו עוד היום.
https://runpositive.wixsite.com/juniors