לרוץ על זה ביחד: למה כדאי לכם להירשם לקבוצת ריצה
עשרות אלפי ישראלים נרשמים לקבוצות ריצה בכל הרמות והגילים. למה כולם רצים להירשם? 5 סיבות שכדאי לזכור

שרון (36) מפתח תקווה חשבה שהיא יודעת לרוץ עד שהחליטה להירשם למרוץ הראשון שלה, למרחק של 10 ק"מ. במשך חודשים היא התאמנה במרץ והרשתה לעצמה להעלות את עומס בכל פעם שהרגישה שגופה מאפשר לה. אל קו הזינוק היא הגיעה עם הרבה ביטחון וקילומטראז' גבוה ברגליים. אלא שאחרי 2 קילומטרים בלבד היא החלה לאבד את הקצב שקבעה לעצמה ורגליה היו כבדות. היא נשרכה מאחור וראתה רצים איטיים ממנה חולפים על פניה. את קו הסיום היא חצתה נטולת אנרגיה ועם המון סימני שאלה: מה השתבש בדרך? הרי שאת המרחק הזה היא רצה עשרות פעמים. איך קרה שגופה בגד בה?

שרון לא הבינה שקשה לקבוע מטרות ללא תוכנית אימונים סדורה ושיתרה מזאת: כדי להשתפר היא צריכה הרבה יותר מאהבה לריצה. הצעד הבא שלה היה לחפש קבוצת ריצה שתתאים למטרותיה ותאפשר לה לרוץ במסגרת מסודרת ומאומנת.  

שרון לא לבד. עשרות אלפי ישראלים גילו את התועלת בריצה משותפת והשתייכו לקבוצות ריצה שונות ומגוונות. למי שעדיין מתלבט, הנה כמה סיבות שיגרמו לכם להפסיק לרוץ לבד.

בגלל הידע והניסיון: לכאורה, נראה שריצה היא פעולה בסיסית למדי. אלא שמי שמחפש לשפר את יכולותיו לא יוכל להסתפק באימונים מונוטוניים ויהיה חייב להכיר את גופו באופן מיטבי. כמה לרוץ? מתי לרוץ? איך לרוץ? מתי לנוח? מתי להגביר את הקצב? ואיך לקבוע זמני מטרה טובים? על השאלות האלה רק מאמן ריצה מוסמך יכול לענות.

בגלל החברה: מי שרץ בקביעות כבר מבין שלא מדובר רק בהזזת הרגליים. גם הפה, המוח, הידיים – למעשה ריצה היא דרך חיים והיא לא מסתיימת ברגע שעוצרים את השעון. ממשיכים לדבר עליה בבית, ברשתות החברתיות וכן, גם בין שעות העבודה. אם זה המצב, למה לא לחבור לאנשים שעולמם זהה? קבוצות ריצה הן חממות לאנשים מן הסוג הזה. הם אף פעם לא יעצרו אתכם כשאתם מצלמים את השעון שלכם אחרי תחרות.

בגלל ההישגיות: מכירים את התחושה הזאת שאתם רצים בפארק ונדמה לכם שאתם חזקים כל כך עד שאיש לא מעז להיצמד לקצב שלכם? אם כן, אז כדאי שתשכחו ממנה. ריצה ללא קצב מתוכנן מטרה אולי טובה כדי להעביר את הזמן, אבל כדי להשתפר תצטרכו להוציא מעצמכם קצת יותר. כשאתם רצים בקבוצה אתם יכולים להיות בטוחים שאתם ברמה הנכונה בדיוק לכם והיעדים שלכם נראים באופק. רק אם תרוצו עם רצים מאומנים תוכלו לדעת בדיוק איפה אתם ממוקמים על הסקאלה ולדחוף את עצמכם קדימה.

בגלל המסגרת: סיימתם יום עבודה מתיש וכל מה שאתם רוצים זה רק להתקלח ולהיזרק על הספה. כבר בצהריים שכנעתם את עצמכם שהיום זה לא יום מתאים לאימון וכפיצוי, מחר תוסיפו לעצמכם עוד כמה קילומטרים. אבל רגע, הקבוצה מחכה בפארק ולבטח לכולם היה יום קשה. מלבד זאת, בסיום האימון החבר'ה קבעו לקפה כדי לתכנן את ריצת סוף השבוע ולהחליט על ההרשמה למרוץ הקרוב. שהיו בטוחים שהמחשבה הבאה שתעלה לכם היא: איפה שמתם את נעלי הריצה?

בגלל ההנאה המובטחת: קבוצת ריצה היא הרבה יותר מקבוצת ריצה. אימונים יכולים להיות קשים ומתסכלים, אבל ההנאה האמיתית מתרחשת בין האינטרוולים, בהפסקות השתייה, בימי הגיבוש ואפילו מוקדם יותר – בקבוצת הוואטסאפ המשותפת. כשרצים עם חיוך על הפנים, אפשר לסמוך על כך שתמיד יהיה מי שיסייע לכם לנצח את היריב הכי מר שלכם על המסלול: אתם עצמכם. רוצים לשמוע עוד על למה אתם חייבים להיצטרף לקבוצת הריצה Run Positive , השאירו פרטים ונחזור אליכם בשמחה